COVID19 - ważne informacje

Ford Focus zdefiniowany na nowo

15.10.2021

     Nowoczesne, świeże wzornictwo Focusa wprowadza świeży i pewny siebie wygląd zewnętrzny, inspirowany rozwijaną przez Forda filozofią projektowania „zorientowanego na człowieka”, nadając odrębną osobowość każdemu wariantowi Focusa. 

Przy nowym projekcie maski silnika, jej przednia krawędź przebiega wyżej, co zwiększa atrakcyjność wizualną całej linii modelowej, a „niebieski owal” Forda został przeniesiony z krawędzi maski na środek większego górnego wlotu powietrza. 

Nowe reflektory wykonane w technice LED stanowią standardowe wyposażenie wszystkich wariantów nowego Focusa i mają zintegrowany sektor świateł przeciwmgielnych, co wpłynęło na uzyskanie czystszej i smuklejszej dolnej części nadwozia. 

     Zróżnicowana gama jednostek napędowych obejmuje opcje zelektryfikowane, zwiększające sprawność energetyczną, kulturę pracy i wyjątkową radość z jazdy, która jest kluczowym elementem atrakcyjności Focusa od ponad 20 lat. 

Z niskiego zużycia paliwa i osiągów silników EcoBoost Hybrid w nowym Focusie skorzysta teraz szerszy krąg nabywców, dzięki wprowadzeniu opcjonalnej, siedmiostopniowej przekładni automatycznej Powershift, która w najoszczędniejszej wersji. Oprócz wygodniejszej jazdy samochodem bez pedału sprzęgła, dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna Powershift zapewnia płynne przyspieszanie oraz gładką i szybką zmianę biegów. Z kolei możliwość redukcji przełożenia o 3 biegi umożliwia szybkie wyprzedzanie. 

W trybie Sport Drive Mode, automatyczna skrzynia biegów utrzymuje niższe biegi dla uzyskania bardziej sportowych reakcji, możliwy jest również ręczny wybór biegów, z ich zmianą w sportowym stylu za pomocą łopatek przy kierownicy w wersjach ST-Line X. 

W nowym Focusie płynnie zintegrowano najnowsze rozwiązania Forda z zakresu komfortu i łączności, zapewniając wygodę i komunikację ze światem zewnętrznym. 

W nowym Focusie wzbogacono również i tak już obszerny pakiet zaawansowanych rozwiązań i systemów wspomagających kierowcę, zaprojektowanych w celu zwiększenia bezpieczeństwa jazdy i zmniejszenia stresu kierowcy. W reakcji na opinie klientów, w przestrzeni ładunkowej nowego Focusa wprowadzono wiele innowacyjnych rozwiązań, które czynią go jeszcze bardziej praktycznym i funkcjonalnym. W przestrzeni bagażowej zastosowano wysokiej jakości docinaną wykładzinę która nie tylko podnosi estetykę, ale dzięki krótkim włóknom jest łatwiejsza do czyszczenia. Dodatkowa boczna siatka mocująca sprawdza się idealnie do przechowywania mniejszych przedmiotów, które nie przemieszczają się swobodnie w przestrzeni ładunkowej podczas podróży, a podwójne LED-y zapewniają lepsze oświetlenie. Regulowana półka podłogowa ma teraz zawias w centralnej części, umożliwiający jej złożenie w celu utworzenia pionowej przegrody, która blokuje się pod kątem 90 stopni. Powstają w ten sposób dwie oddzielne przestrzenie, pozwalające na bezpieczniejsze przechowywanie przedmiotów. W przestrzeni bagażowej znajduje się teraz także strefa wodoodporna, z wykładziną podłogową, zapewniającą odpowiednie warunki przewożenia takich przedmiotów, jak mokre kombinezony, czy parasole. Wodoodporną wykładzinę można wyjąć z tej części, aby łatwiej opróżnić lub wyczyścić strefę. Sam obszar jest oddzielony od reszty bagażnika pod złożoną podłogą lub odgrodzony od części suchej za pomocą ustawionej w pionie przegrody. Ponadto, bagażnik w Focusie kombi wyposażono teraz w etykietę z uproszczonymi schematami, objaśniającymi funkcje elementów przestrzeni bagażowej. 

     Podczas badań przeprowadzonych wśród klientów, Ford stwierdził, że 98 procent obecnych właścicieli Focusa kombi nie wiedziało o wszystkich funkcjach, takich jak składana roleta i przestrzeń po podłogą bagażnika, zdalne opuszczanie siedzeń i system dzielenia półki podłogowej. Etykieta w prosty i przejrzysty sposób objaśnia funkcje bez konieczności sięgania po instrukcję obsługi.

Skontaktuj się z nami

Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 07.10.2022

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma Hybrid

  Ford Puma Hybrid
 • Promocja kończy się: 07.10.2022

  NOWE SAMOCHODY

  FORD KUGA

  FORD KUGA
 • Promocja kończy się: 07.10.2022

  NOWE SAMOCHODY

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat
 • Promocja kończy się: 15.04.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje Ursyn Car
Pokaż najnowsze promocje Ursyn Car

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Ursyn CarOpinie